ققنوس

ققنوس افسانه نیست. نسل ققنوس ها هم منقرض نشده است. نسلش را ما آدم ها منقرض کرده ایم. اجداد ما بنای انقراضش را گذاشتند و ما هم در عهدی نانوشته، سرسختانه راهشان را ادامه می دهیم.

ققنوس افسانه نیست. من تازه ی وجود تو، ققنوس توست. آتش این من تازه که از جایی، خرمن جانت را شعله ور کند، ققنوس تو آتش در جان خویش می زند و بنای وجود و جهان تازه ات را نوید می دهد. اما همان آدم ها، هراسان، آب و خاک بر دست ، در تقلایی بی مثال، آتش وجودت را خاموش می کنند و از آن همه هرم نو خواسته، ناگهان، زمهریر سرد و خاکستری سردتر ارزانیت می شود. تو اما محو و گیج این تلاش و دامن سوختگی آدم ها، دلت را یادت می رود ، که برایت پر سوز تر می سوزد و سر به تقدیر خاموششان می دهی تا هزار سال دیگر که نسل تازه ای از تو، شاید، سودای ققنوس شدن پای سوزش کند.

***

پی نوشت: واحد شمارش دل های شکسته چیست؟

/ 34 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آقا طيب

جواب سوالم تو باشی اگر ز دنيا نداريم سوالی دگر/ سلام رفيق مارو يادته قناری؟

لي‌لا

با درودي برخواسته از پاکترين مي‏سپارم دل به دريا بي خيال نقشهاي زشت و زيبا بي خيال دوره گردي ميشوم هرشب چو باد بي خبر از شعر پرتشويش عشق ميکنم خود را تماشا بي خيال گاه از ترس نبود مصرعي ميزنم عمري تقلا بي خيال بي خيالم با خود اما با تو من حرفهايي دارم اما بي خيال

آزادی - برابری

دوستان، علی رغم فشارهای امنیتی و بازداشتهای گسترده، دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب تجمع خود را به مناسبت روز دانشجو (16 آذر) در دانشگاه تهران هرچه با شکوه تر برگزار کردند. دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب اعلام میدارند که تا آزادی کامل تمامی دانشچویان دستگیر شده از پای نخواهند نشست. برای کسب آخرین اخبار و گزارشها از تجمع روز 3 شنبه و وضعیت دستگیر شدگان، از وبلاگ ما دیدن فرمایید.

نيره

من با دل سوخته بيشتر موافقم تا دل شکسته ... يعنی از اين واژه بيشتر استفاده می کنم... چون پرستارم ميدونم که زخمها و سوختگی های سطحی به شدت دردناک هستند و آه و ناله افراد را در می آورند ... اما وقتی سوختگی شد سوختگی درجه سه ... يا به قول شما شاعر ها مغز استخوان طرف سوخت ديگه هيچی حس نمی کنه... بدون درد... تا حالا اينجوری دلتون سوخته ؟؟؟

نيره

من حسش کردم... سوختگی درجه ۳ ...

سيد و خانوم (محمد)

سلام ممنون که می نویسی ممنون که هنوز وجود داری و زنده ای. ممنون که پاپس نکشیدی. ممنون که میزاری دستنوشته هاتو بخونیم. ممنون که به ما اهمیت میدی و میزاری روحمون تغذیه بشه. ممنون. به خاطر زنده شدن خاطراتم ممنون.به خاطرنوشتنت و به خاطر ساختن این وبلاگ ممنون. راستی ققنوس من همون محمدیه که هربار سر از سجده توبه برمی داره و توبه همون اتشی که ققنوس جدید رو به من هدیه میده. واحد شمردن دلای شکسته هم ؛ آه هستش. هر دلی که شکستی یه آه میگه. ممنون که نظرم رو خوندی.با دیدن وبلاگت دلم باز شد. یا حق لینکت میکنم با اجازه

زهره

سلام واحد شمارش دل های شکسته طعنه و نيش کنايه هايی که به آدم ميزنن ولی ای کاش يکم به خودمون بيايم و ببينيم چرا دلی رو بشکنيم تا بخواهيم واحدی برای شمارشش پيدا کنيم

محمد احسان

سلام بر حاج مصطفی بزرگوار. خوبی. اره یک جورایی راه قانونی تغیر رشته بسته شد و برمون گردوندن همون دندون. راستی اینجا پری دریایی همون نقش ققنوس را در ادبیات ما داره ولی یکم جدی تره چون چند وقت پیش جسدشو که مرده بود پیدا کردن. همزمان با این موضو تمام جادوگرای سنتی اینجا مردن. !!!!