شب

شب های خوبیست. فتیله ماه را هم کم کم پایین می کشی تا خوب تر شود. آن وقت راحت تر می شود زیر آسمانت راه رفت و گریه کرد. نشست و بغض کرد. آن وقت فقط خودت می دانی و خودت می بینی. شب ها برایم مثل چاه بزرگی شده اند که راحت می شود تویش درد و دل کرد. روز که شد دوباره سرم را بالا می گیرم و شادیم را به زور هم که شده می برم توی صورتم. پیش آدم ها حرف زدن و غصه ها را واگویه کردن دردی را که دوا نمی کند هیچ، گره زندگی را هم پیچیده تر می کند. قربان همین مرام خودت. می شنوی و دم نمی زنی. می بینی و زود قضاوت نمی کنی. همه بالا و پایین رفتن ها را حوصله می کنی. آخر سر هم مرام می گذاری کارمان را راه می اندازی و منتی هم سرم نمی گذاری. این روزها جماعت سر کارهای نکرده شان هم منت دارند سرم. از کارهای نکرده ام هم گله مندند. درست همان روزی که رهایت کردم اسیر و گرفتارشان شدم. می خواهم دوباره همه شان را بگذارم پشت در، بیایم سراغ خودت. بیایم دست هایم را بگذارم زیر چانه ام و زل بزنم توی چشمهایت. قول می دهم حرف هم نزنم تا خسته نشوی. تنها نگاهت می کنم...

-

پی نوشت١: دلم پاییز می خواد.

پی نوشت٢: عمری زیاد توقع نداشتم از آدم ها. خودشان اصرار کردند و من هم احمق شدم و حرف دلم را پیششان گفتم. حالا احساس آدم های بازنده را دارم. یادم باشد قفل بزنم بر دهانم.

پی نوشت٣: این شب ها که می آید به نام دعایم کنید...لطفا.

/ 7 نظر / 5 بازدید
نیره

بنده پیر خراباتم که لطفش دائم است/ ورنه لطف شیخ و زاهد گاه هست و گاه نیست برای من هم دعا کنید که به درد شما مبتلا هستم[گل]

پریا(فراتر از بودن)

سلام من هم پاییز می خواهم و بارانی که با لطافتش خیسم کند تا سبک شوم. و از یاد ببرم این دنیا را که برای باقی ماندن در آن تلاش می کنیم. غافل از این که این دنیا و آدم هایش می روند و تنها "او" برایمان می ماند.ببار ای باران... توی این شب عزیز برای من هم دعا کنید.

لی‌لا

دریاب! امشب همۀ قطب نماهای عالم، بهشت را نشانه رفته اند...

وحيد

چه لذتي دارد تنهايي اين شبها چه لذتي دارد بافتن خيالهايي با تار و پود نگاه بي صدا چه لذتي دارد حتي اين دگرگوني چهره ات كه همه بودن خويش را به ديدن ديگران بدهي و در درون آني نباشي كه از خنده هاي چهره متبسمت مي بينند به ياد همام افتادم كه علي چه بزرگوارانه اين صفت را به تصوير مي كشد: إن كان في الغافلين كتب في الذّاكرين، و إن كان في الذّاكرين لم يكتب من الغافلين چيست اين دلي كه درون و بيرونش دنياهايي متضاد مي پروراند؟

دختر نقاش

یک جای عارفانگیمان می لنگد ، که اینچنین بی قراریم .. حداقل عارفانگی ه من لنگ می زند!

انكارما

برادر!هنوز به فكر نام و نشاني كه به نام دعات كنيم؟اگر مثل ما بي نام و نشان بودي چي؟!

لی‌لا

درسته اما طعم خوشی داشته گندم :) نمی تونی ازش فرار کنی دست کم از فکرش.